Logo Bioterapia Jadwiga Wolska
Kuzdrowiu na Facebooku
Pokrzywa (urtica dioica)

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica) na anemię, wzmocnienie. Dowiedz się więcej o jej działaniu, stosowaniu i dawkowaniu.

 
Pokrzywa zwyczajna jest byliną dorastającą do 150 cm wysokości. Jest popularna w całej Polsce. Rośnie na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych. Najczęściej można ją spotkać w lasach, na ich obrzeżach, zaroślach nad rzekami, jeziorami, na rumowiskach. Surowiec zielarski stanowią liście, całe ziele, nasiona a także kłącze.
 

Co zawiera ziele pokrzywy?

 
Ziele i liście zawierają witaminy: C, B1, B2, K , karoten, chlorofil (jedynie kłącze nie zawiera chlorofilu), kwas mrówkowy, krzemowy, foliowy, glikolowy, flawonoidy, garbniki, fitosterole, sole mineralne, bardzo dużo żelaza, potasu, wapnia, krzemu, manganu, fosforu i miedzi.
 Pokrzywa, plantacja ekologiczna

Oddziaływanie pokrzywy na człowieka:

Pokrzywa w formie soku jak i ziela oczyszcza krew z toksyn, cholesterolu, mocznika, chlorku sodu, a także innych substancji chemicznych, obniża poziom cukru. Napar z pokrzywy ma zastosowanie w przypadku cukrzycy, nieżytach żołądka, jelit, bólach głowy, chorobach płuc, trądziku, alergiach. Działa moczopędnie, w związku z tym ma także zastosowanie przy obrzękach, zapaleniu dróg moczowych, kamicy nerkowej, woreczka żółciowego. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu, zastojom żółci, plamom na skórze, a także wzmacnia włosy i likwiduje łupież.

Sposób użycia: 

Jedna czubata łyżeczka suszonej, zmielonej pokrzywy lub jedna łyżka świeżej, pokrojonej pokrzywy na szklankę wrzątku. Należy przykryć np. spodeczkiem w celu lepszego naparzenia. Po 10-15 minutach przecedzić. W zależności od potrzeb 1-3 szklanki dziennie.

Do nabycia także sok z pokrzywy konserwowany alkoholem:

Sok z pokrzywy - kliknij, wejdź do sklepu

oraz sok z pokrzywy z miodem i żurawiną:

Sok z pokrzywy z miodem i żurawiną

 


Chcesz zamówić? Wyślij maila lub zadzwoń:
22 782-23-20 , 517 617 582
Produkt możesz nabyć w naszym sklepie  www.kuzdrowiu.com.pl

 
 
stat